4 důvody proč si pořídit huarache sandálky

18. 5. 2020
4 důvody proč si pořídit huarache sandálky

...Cítím zemi pod sebou, její dokonalou nerovnost, nepravidelnost a sílu. Užívám si každý krok a nasávám energii skrze chodidla. K tomu, abyste něco takvého mohli zažít, nemusíte chodit jen bosi, zvažujete barefoot huarache sandálky? Tak já vám řeknu, proč je to skvělý nápad.

Šířka boty, místo pro prsty.
Pokud máte změnit jednu věc při výběru obuvi, je to rozhodně výběr s ohledem na šířku nohy a prostor pro prsty. Moderní boty jsem nosila léta a své nohy si pěkně ničila. Část života jsem strávila v botách na podpadcích a samozřejmě byly hodně špičaté. Bolela mě chodidla, zvětšovaly se mi haluxy, které mě dohnaly až k doktorům, kteří konstatovali dědičnost a navrhli operaci. K té naštěstí nedošlo. Nevěřila jsem a hledala jiné informace. Haluxy se tvoří především vinou obuvy do špičky. Aha, pozorně jsem si prohlédla boty, které nosí moje babička a máma a viděla, že se nedědí haluxy, ale spíše výběr obuvi. Začala jsem své nohy cvičit a celé léto strávila v mých prvních huarache. Šířka boty byla stejná jako šířka nohy. Prsty měly svobodu. Přes léto si nohy tak zvykly na svobodu pohybu, že jsem je už do svých starých bot nikdy nedostala. Šířka bot a volnost pro prsty je důležitá a zásadní pro vaše zdraví. Od kroků se odvíjí držení celého těla, zdraví, síla a energie.

Měkká podrážka.
Měkká plotna je neodmyslitelnou součástí těchto bot, je skvělá pro spojení se zemí. Ucítíte nerovnosti pod sebou a zároveň uděláte hodně pro sebe. Chodit na boso nebo po měkké plotně znamená poslat tak trochu nohy do posilovny. Zapojíte tím svaly na chodidlech, o kterých jste ani netušili, že máte. Prsty začnou pracovat, hýbat se. Ale pozor jestli s takovou chůzí teprve začínáte. Pokud jste celý život chodili s nohama v botách, které vám držely klenbu a prstům nedovolily pohyb, nebude to snadné. Svaly na chodidlech nepoužíváte a proto jsou slabé, ochablé a zranitelné. Dávkujte si trénink těchto svalů pomalu a s respektem sami k sobě. Je to cesta, která chce trpělivost a čas, ale rozhodně věnovat svým nohám pozornost za to stojí. Protože jak rychle stárnou vaše nohy, tak rychle stárne vaše tělo. Pokud jste opravdu začátečník nebo máte v plánu hodit hodně ve městě na asfaltu a rovných površích, nemusíte volit 4mm širokou plotnu(která je velkým hitem), začněte 6mm, je to obrovský rozdíl. 

Úvaz přesně pro vás.
U huarache je velká výhoda v nepřeberném množství úvazů, které máte na výběr. Pár tipů, jak vybrat úvaz, pro vás mám. 
-Vybírejte podle zkušností nohou s chůzí naboso. Pokud umíte dělat krátké měkké kroky a chodidla dopadají téměř na celou plochu najednou, můžete zvolit jakýkoli úvaz, který se vám líbí. Pokud s chůzí tolik zkušeností nemáte, zvolte úvaz, který drží nohu na svém místě pevněji. To znamená, že paracord několikrát objímá nohu. (Nikdy ne přes prsty, ty musí být volné.)

Nejlevnější varianta barefoot obuvi.
Chcete zkusit, co na tom barefootu všichni mají? Začněte s huarache, není třeba hned do bot investovat tisíce korun, abyste zkusili, jestli je to i vaše cesta. :)

Toto jsou z mého pohledu hlavní důvody, proč dát huarache šanci. Znovu opakuju, že takové změny nejsou vhodné pro každého a je třeba je dělat s ohledem na terén, ve kterém se pohybujete, na způsob chůze a je třeba začít pomalu a zlehka krátkými procházkami. A pokud byste teď rádi viděli, jak takové sandálky vypadají, mrkněte tady>>.

Loading...