Huarache - jakou zvolit plotnu

11. 5. 2020
Huarache - jakou zvolit plotnu

1. VÝŠKA PLOTNY?
1mm, 2mm, 3mm, 4mm, 5mm, 6mm. Stačí více nepotřebujete. 

pokročilí x začátečníci
1-4mm jsou pro pokročilé barefoot chodce, kteří v barefoot obuvi už něco nachodili nebo chodí často bosi. 
4-6mm doporučuju pro začátečníky. 

začátečníci ve městě
6mm nebo 4mm+polep kůží

začátečníci v přírodě
4mm, pokud se na to cítí, ale klidně raději 6mm

pokročilí ve městě
4-6mm

pokročilí v přírodě
1-4mm

2.POLEPENÉ KŮŽÍ/LÁTKOU NEBO BEZ?

  • Výhoda plotny bez polepu je bezesporu její snadná údržba. Můžete ji namočit, vydrhnout kartáčkem a nechat uschnout na sluníčku. 95% zákazníků chůze přímo po gumové plotně nevadí a jde o zvyk(plotny jsou zdravotně nezávadné).
  • Plotny s polepením volí zákazníci, kteří si chtějí dopřát větší komfort nebo chtějí sandálky k nějakým speciálním příležitostem(do práce, na svatbu, ...)

Osobně jsem vyzkoušla obojí a preferuju bez polepu, přijde mi, že dýl vydrží. Po roce většinou vyměním paracord za nový a mám je na další sezonu jako nové. 

3. PLOTNY OBDÉLNÍKOVÉ NEBO PŘEDVYSEKNUTÉ?

  • Obdélníkové plotny

-na takovou plotnu musíte přenést obkres své nohy, navrhnout tvar a vystříhnout.


 

  • Předvyseknuté plotny

-jsou plotny strojově vyseknuté podle velikostí, na vás je vybrat správnou velikost, udělat průrazníkem dírky, kde potřebujete a uvázat úvaz. Výhodou těchto ploten je, že na vás po úvázání je pouze to, abyste si je dostříhli podle tvaru nohy. Mají naznačené místo, kam patří dírky u kotníků a ušetří spoustu času při tvoření. 

predvyseknute plotny

Toto jsou mé doporučení ze zkušeností mých a mých zákazníků. 6mm plotny jsou často opomíjené, protože se s nimi špatně pracuje, ale rozhodně stojí za vyzkoušení, pro většinu lidí jsou velmi vhodné.

Jaké plotny najdete na mém e-shopu:
Nejprodávanější a zároveň mé nejoblíbenější jsou plotny známé pod názvem obuvnická plotna "Adidas". Mají podrážku ve tvaru včelých pláství, kam se dá hezky "schovat" zatavený konec paracordu. Jsou vyrobené v České republice a mají atest. Tento typ podrážky mám v různých barvách v šířkách 4mm a 6mm. Všechny plotny, které prodávám, sama nosím a jsou skvělé.

 Do e-shopu tudy>>

Loading...